Co może oznaczać silny ból brzucha i wzdęcia?

Dzień dobry. Od około miesiąca występuje u mnie silny ból brzucha. Jest to dolegliwość kłująca, często w górze brzucha i w lewej stronie. Bolą mnie też plecy. Zaobserwowałam również silne wzdęcia, których nie mogę się pozbyć oraz rzadki stolec. Ból nasila się przy siadaniu i staniu. Biorę Debretin i Emanerę jednak leki nie pomagają. Jakie zrobić badania? Co może być przyczyną? Dodam, że jestem na diecie, aby zapobiec dolegliwościom jednak nic ona nie daje. Brzuch boli mnie nawet jak zjem suchą bułkę. Czy tak długo trwający ból może poważnie zagrażać mojemu zdrowiu czy choroba poważna raczej by się rozwinęła szybciej?

Lek. Paweł Szadkowski

Dobrze byłoby wykonać badanie USG jamy brzusznej. Leczony jest pan w sposób który może wskazywać na czynnościową chorobę przewodu pokarmowego. Sugeruję pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego. Ewentualnie może pan skonsultować się z gastroenterologiem.