Co może oznaczać skąpe, brązowe krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Biore tabletki antykoncepcyjne Atywia od około roku, w tym miesiącu w 3 dniu po odstawieniu dostałam bardzo skąpego, brązowego krwawienia, pojawiał się tylko na papierze toaletowym, na podpaskach prawie nie. Jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy krwawienie jest takie, czy powinnam się martwić? Dodam, ze przyjmowałam przez 3 dni metronidazol doustnie, a potem współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenienia. Zrobiłam test 11 dni po stosunku i wyszedł negatywny.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim w takiej sytuacji należy wykluczyć ciążę - słusznie wykonała Pani test ciążowy. Jeśli wynik jest negatywny należy poszukać innych przyczyn takiego nieprawidłowego krwawienia. Może ono wynikać np. z nieprawidłowości hormonalnych, co wymaga dalszej diagnostyki u specjalisty - ginekologa.