Co może oznaczać skąpy okres?

Witam.
Chciałam się dowiedzieć co może być powodem skąpej miesiączki? Zawsze miałam normalne. W pierwszym dniu towarzyszy mi dokuczliwy ból. Miesiączki mam nieregularne. Nie kochałam się z chłopakiem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Fakt występowania skąpego okresu może mieć wiele przyczyn. Wśród powodów występowania skąpego okresu możemy wyróżnić czynniki psychogenne takie jak np. długotrwały stres. Często przyczyną są również zaburzenia hormonalne oraz choroby wywołane nieprawidłową gospodarką hormonalną. Należy pamiętać również o zmianach w obrębie narządów układu płciowego.
Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu proszę skorzystać z porady specjalisty ginekologa.