Co może oznaczać spóźniający się okres i ból piersi u nastolatki?

Dzień dobry proszę o pomoc. Uprawiałam sex prawie dwa miesiące temu z zabezpieczeniem w dni niepłodne bez wytrysku we mnie. Spóźnił mi się okres wtedy o 6 dni. Na początku 2 godziny skąpe krwawienia a potem już obfite. Nie robiłam tego od czasu jak skończył mi się okres. I teraz on spóźnia mi się 20 dni dodam że bolą mnie piersi i jestem nastolatką.

Lek. Paweł Szadkowski

Opóźnienie się miesiączki może być spowodowane stresem, dietą, odchudzaniem się, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, zaburzeniami hormonalnymi.