Co może oznaczać spóźniający się okres oraz żyłki na piersiach?

Witam Mam pytanie spóźnia mi się okres juz 5 dzień, brzuch nawet nie boli jak na okres , czasami pobolewa ale zupełnie inaczej , zauważyłam żyłki na piersiach które prowadzą do brodawek gdzie nigdy one nie były widoczne . Robiłam test ciążowy 3 dni po spodziewanym okresie i wyszedł negatywny . Czy jest szansa że to ciąża? Czy test został wykonany za szybko ? Kiedy ewentualnie ponowic probe testu ???Prosze o odpowiedź strasznie się martwie i niepokoje .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Teoretycznie wykonała Pani test w dobrym terminie, ale czasem wyniki są fałszywie ujemne. W takim wypadku powinna Pani powtórzyć test a jeśli wynik będzie ujemny, a okres się nie pojawi, to powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu znalezienie przyczyny Pani dolegliwości.