Co może oznaczać suchy kaszel i drżenie ciała przy moim ciśnieniu?

Dzien dobry.Mam 60 lat. Od kilku lat lecze się na nadcisnienie. Rano biorę Nebilet 1/4 tab. 5mg natomiast wieczorem Telmizek 20mg.Od czasu do czasu mam wieczorem skok cisnienia 16187 puls 70.Przy takim cisnieniu męczy mnie suchy kaszel, odczuwam potrzebę wyproznien oraz drzenie ciala. Co moze byc przyczyną takich objawow. Skoki cisnienia sa zazwyczaj wieczorem. Mieszkam w małej miejscowosci i po godzinie 18 dostep do lekarza utrudniony . Z gory dziękuję za odpowiedz.

Lek. Bartosz Domagała

Niestety Pani dolegliwości wymagają zebrania szczegółowego wywiadu i rozważenia wspolistniejacych chorób. Trzeba zarezerwować czas na przeprowadzenie diagnostyki obrazowej i badań laboratoryjnych