Co może oznaczać swędzenie skóry rąk i nóg?

Witam.Ostatnio bardzo swędzi mnie skóra.Najczęściej skóra rąk i nóg.Co to może oznaczać ? W tym momencie mam całe nogi podrapane.Co mogę stosować aby skóra tak nie swedziala.Proszę o poradę.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt :)

Podjęłam decyzję, by Panu odpowiedzieć, na Pana pytanie.

Zaprezentowane przez Pana symptomy mogą być odpowiedzią Pana organizmu na przewlekające się sytuacje stresogenne.

Mogą też wskazywać na odpowiedź skóry, jako reakcja na alergen.

Celowa jest jednak tylko osobista/kontrolna konsultacja dermatologiczna, celem wstępnej diagnostyki symptomatycznej oraz dalszego ewentualnego postępowania.

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605