Co może oznaczać świąd dłoni?

Witam mam taki problem na zaczynaja mnie swedziec dlonie i to mocno nie do wytrzymania wiec drapie i to mocno ale nie przynosi to ulgi po drapaniu pojawiaja sie jak by okrągłe puste w srodku biale plamy dalej swedzi i puchnie po paru godzinach wszystkie biale plamki robia sie czerwone i strasznie pieką a na nastepny dzien nie ma po tym śladu ale pojawia sie dość czesto prosze o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczynami świądu mogą być odczyny alergiczne (proszki, kosmetyki, biżuteria, zegarki i wiele innych), zaburzenia endokrynne (np. cukrzyca, czy hiperkalcemia), cholestaza, choroby nerek i inne. Warto udać się do lekarza, który zleci podstawowe badania (morfologia, glukoza na czczo, próby wątrobowe, jonogram), ewentualnie po zbadaniu skieruje do dermatologa lub innego specjalisty.