Co może oznaczać świąd i pieczenie warg sromowych?

Witam. 3 tygodnie temu zaczęło się u mnie swędzenie i pieczenie warg sromowych oraz wejścia do pochwy, killa dni pozniej zaczęło ustępować i w momencie miesiączki ustąpiło. Kilka dni po zakończeniu miesiączki objawy wróciły i się nasiliły oraz po kilku dniach powstała ranka na wardze sromowej . W trakcie swedzenia smarowalam miejsce mascia clotrimazolum. Co to może być?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Swędzenie i pieczenie w okolicy pochwy to charakterystyczne objawy zakażenia pochwy. W takim wypadku należy udać się do ginekologa, aby po badaniu przepisał odpowiednie leki.