Co może oznaczać szum w uszach i wiecznie zatkany nos?

Witam, mam 48 lat i chyba wszystkie choroby świata, ale najbardziej przeszkadza mi w życiu szum w uszach i wiecznie zatkany nos. Wariuje !. Od 10 lat szumi mi w uszach. Przez ten okres czasu słuch ok i do tego już się przyzwyczaiłam aż do momentu kiedy w marcu tego roku zaczęło mi szumieć mocniej i badanie słuchu wyszło tragiczne. Do tego mam non sto zatkany nos i nie obejdzie się bez kropli do nosa. Jak się uda to raz dziennie, nawet zapisuje godziny, żeby wydłużać, ale nieraz muszę złamać zasady i używam ich nawet co 2 lub 4 godziny. Po tylnej stronie gardła cały czas mi coś spływa i co jakiś czas muszę odkaszleć albo mam taki napad kaszlu że masakra. Mam problem z kręgosłupem szyjnym, więc zrobiłam badanie tętnic szyjnych wyszło ok. Muszę nadmienić że mam wrzodziejące zapalenie jelit od 15 lat i od marca mniej więcej mam zaostrzenie choroby. Zrobiłam więc sobie badania krwi: hemoglobina 9,2, żelazo 14 i co ponoć świadczy o anemii więc też tak się czuje. Chcę teraz zrobić TK zatok może one są odpowiedzialne za szumy i osłabienie słuchu. Już sama nie wiem gdzie się udać i kogo prosić o konsultacje. Czy ktoś mi może pomóc?

nie rób na Miłość Boską żadnej TK zatok. to promieniowanie jonizujące przy Twojej anemii Cię zabije!!! To tak jak byś zrobił 60 siąt zdjęć klatki piersiowej. Te szumy to wynik dużej anemii. Idź pilnie do hematologa!!!