Co może oznaczać tak duży spadek wagi?

Witam, Mam 23 lata i 179 cm wzrostu, przez ostatnie 8 miesięcy schudłem z 95 do 84 kg czyli jakieś 11 kg co prawda chodziłem przez chwilę na siłownie i miałem dietę potem biegałem i przestałem jeść, aż tyle fast-foodów i pić alkohol, natomiast martwi mnie tak duży spadek wagi, czy możlwe, że to pierwszy objaw raka ?

Witam serdecznie,
nie podejrzewa Pan od razu raka! Ma Pan ku temu jakieś inne powody, genetyka, objawy??
Zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo, z tym że początkowo waga może spadać szybciej. Jeżeli był Pan na diecie, biegał i chodził na siłownię to taki spadek wagi może być zaobserwowany i wcale nie świadczy o chorobie nowotworowej. Ponadto przestał Pan jeść żywność typu fast-food i pić alkohol, więc zapewne spadła też Panu zatrzymana w organizmie woda a to również wpływa na spadek masy ciała.
Zastanawiam się na jakiej był Pan diecie? Należy pamiętać że dieta powinna być dobrana zgodnie z Pana zapotrzebowaniem energetycznym oraz zawierać odpowiedni rozkład składników odżywczych.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk