Co może oznaczać taka plama na główce dziecka?

Witam, martwię się o zdrowie mojej córeczki. Jagoda ma 21 miesięcy, od 2 dni ma z tyłu na główce ropiejącą, czerwoną plamę o średnicy ok 1cm (na włosach tuż przy skórze jest taki ropny strup). Dziecko zachowuje się normalnie, nie gorączkuje. Nie wiem co mam robić, czy iść z tym do lekarza? co to może być? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno jest oceniać zmiany skórne bez możliwości osobistego zbadania. Niemniej jednak Pani opis może sugerować np. zapalenie okołomieszkowe. Warto pójść do lekarza pierwszego kontaktu by ocenił zmianę i w razie potrzeby zastosował np. miejscową maść z antybiotykiem (ropny strup sugeruje nadkażenie bakteryjne).

Serdecznie pozdrawiam!