Co może oznaczać torbiel u wejścia do pochwy?

Dzień dobry Chciałabym zapytac bo niepokoi mnie pewna sprawa a mianowicie czasem zauważam na wardze sromowej większej od wewnętrznej strony tuż przy wejściu do pochwy torbielkę która czasem u mnie się pojawia.Jak zaczynam smarować ją maścią np clotrimazolum to ona mi pęka i sączy się płyn przeżroczysty taka sytuacja zdarzyła mi się już 3 razy że gdy chcę posmarować i dotknę jej ona pęka zastanawia mnie czy to może być coś grożnego? czy przez wzgląd że pękła gdy dotknęłam mogłam sobie jakoś zaszkodzić? Jak temu zapobiec? czy jakieś maści specjalne?Boję się że z tego mogą pojawić się jakieś grożne choroby sromu m.in nowotwory i inne grożne choroby sromu czy mam się tego obawiać? Dodam że w obu piersiach mam dość liczne torbiele a ta w pochwie pojawia mi się głównie z okresie letnim czy może być spowodowana np z goraca ? przegrzania? czy powinnam się tego obawiać i jakoś leczyć gdy torbiel w pochwie się pojawi?w momencie gdy pęknie srom jest zaczerwieniony i podrazniony, trochę piecze to miejsce smaruję maścią clotrimazolum proszę o poradę i prosze powiedzieć czy mam się tej torbieli obawiać ? czy to grożne? Z góry dziękujhę za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nowotwory sromu są dosyć rzadkie i raczej dotyczą starszych kobiet. Jednak takie nawracające torbiele mogą sprzyjać powikłaniom w wieku późniejszym. Smarowanie tego maścią przeciwgrzybiczą to też nie najlepszy pomysł. Następnym razem, gdy torbiel się pojawi, to powinna Pani zgłosić się do ginekologa. On powinien wtedy wdrożyć odpowiednie leczenie.