Co może oznaczać twardy guzek na szyi?

Wykryłam drobny guzek na lewej stronie szyji. Mały, twardy, ruchomy i bezbolesny. Od 6 miesięcy jestem na diecie i schudłam 17 kg - w okresie tych 6 miesięcy przechodziłam dwa przeziębienia (gorączka zawroty głowy, ból gardła oraz wysypka na skórze głowy oraz brzuchu). Moje wyniki badań z początku marca 2018: WBC 5.29, Neu% 50.8, Lym% 40.6, Mon% 5.9, Eos% 1.6, Bas% 1.1, RBC 4.88, HGB 14.2, HCT 42.5, MCV 87.00, MCH 29.00, MCHC 33.3, RDV-CV 12.4, RDV-SD 44.1, PLT 285, MPV 8.8, PDW 16.1, PCT 0.251, OB 5. Czy w ciągu tych miesięcy wyniki mogły się tak pogorszyć, ze guzek może oznaczać coś złego?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisana zmiana jest najprawdopodobniej powiększonym węzłem chłonnym (zwykle jest to powiększenie odczynowe). W celu oceny zmiany może pani udać się do lekarza. Dużo informacji klinicznych dostarczy również USG szyi (sugeruję zdecydować się na badanie po wcześniejszej wizycie u lekarza ponieważ może ono okazać się zbędne).