Co może oznaczać ucisk w gardle i nudności?

Ucisk w gardle, nudności Dzień dobry Od kilku tygodni dość często mam uczucie ucisku w gardle bądź przełyku połączonego z niewielkimi nudności amir i nie tyle bólem, co ćmieniem w głowie. Objawy nasilają się, gdy dłużej siedzę, raczej ustępują, gdy leżę. Nie żyję w jakimś specjalnym stresie, może poza snami, które są różne, ale bardzo często wzbudzają nieprzyjemne emocje. Choruję od kilkunastu lat na hashimoto. Od dziecka mam ciągłe wzdęcia. Od prawie roku biorę betainę hcl przy większych posiłkach ze względu na niedobory soków trawiennych. Wzdęcia są wtedy mniejsze, nie odbija mi się, jak bez betainy. Nie miewam bólów żołądka, czasem jedynie kucie w podbrzuszu z lewej bądź prawej strony. Objawy nudności zbiegły mi się w czasie z rozpoczęciem przyjmowania kreatyny w niewielkich dawkach (5.8g dziennie przy 72 kg masy ciała). Po krótkiej przerwie jednak nie ustępują. Gdzie szukać przyczyny? Helicobacter p.? Podłoże nerwowe? To do mnie jakoś nie przemawia. Pozdrawiam i proszę o poradę.

Proszę sobie zrobić badanie kału w kierunku grzybów oraz B.coli/posiewy/. Badanie krwi w kierunku wszelkich pasożytów przewodu pokarmowego, Helicobacter, choroby Leśniowskiego Crohna/ choroba autoimmunologiczna tak jak Hashimoto/, usg całej jamy brzusznej. Morfologię krwi, OB, CRP, próby wątrobowe,transaminazy, przeciwciała anty TPO, TG, TRa3, TSH, FT3, FT 4. na poprawę trawienia polecam Vivomix oraz Kreon. a do każdego posiłku polecam dodać kiszonki.