Co może oznaczać ucisk żołądka u 62-letniej osoby?

Dziedobry.Mam pytanie co może powodować dziwny ucisk na żołądku jak bym miała kamień jak siedzę, częste odbijanie miałam robione badanie gastroskopię i nic nie wyszło . Przełyk ,wpust bez zmian.Blona śluzowa żołądka z cechami miernego zaniku. Opuszka i cz. pozaopuszkowa dwunastnicy endoskopowo bez zmian.Jakie jeszcze mogę zrobić badanie bo nie mogę siedzieć po jedzeniu muszę chodzić albo stać ,mam 62 lata .Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wskazywać na chorobę refluksową przełyku. Endoskopia z biopsją błony śluzowej jest metodą z wyboru w rozpoznawaniu zapalenia przełyku, przełyku Barretta i innych powikłań ChRP, ale nie jest konieczna do rozpoznania ChRP. Złotym standardem w rozpoznaniu jest pH-metria przełykowa. Najlepiej pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego.