Co może oznaczać uczucie ciężkości na sercu?

Witam. Mój problem polega na tym ze od ponad miesiąca czuje uczucie ciężkości na sercu..,ostatnio zauwazylam ze nasila się przy leczeniu na boku.byłam u lekarza gdzie miałam robione EKG które wykazało tylko przyspieszony rytm serca oprócz tego podwyższone ciśnienie a z badan krwi wyszła obniżona hemoglobina ale delikatnie.dostalam concor cor1.25 jednak nadal odczuwam to uczucie jakby mi cos położono na klatce. Co to może być? Co powinnam zrobić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obniżona hemoglobina sugerująca niedokrwistość oraz wzmożone ciśnienie mogą objawiać się jako symptomy osłabienia oraz niewydolności krążenia. Możliwe iż leki jak Pan otrzymał wymagają modyfikacji. Warto także ustalić przyczynę obniżonej hemoglobiny.