Co może oznaczać uczucie guli w gardle u 40-latki?

Witam!Od jakiś 3 tygodni mam uczucie guli w gardle jakby flegma ktorej nie umiem odchrzaknac a czasem suchość w gardle.Boli mnie gardło ból promieniuje do uszu. Jak jem i pije to nic mnie nie boli.Bylam u lekarza badania krwi dobre tsh w normie usg szyi też dobre gastroskopie robiłam w styczniu też ok.Laryngolog stwierdził tylko że mam trochę opuchnięte gardło.Ja już niewiem co robić jak przychodzi ten klujacy ból w gardle i uszach.Czy ból ten może być od kręgosłupa szyjnego bo też mam z nim problem.Lekarka stwierdziła że to nerwica.Prosze pomóżcie.

Lek. Paweł Szadkowski

Z pani opisu wynika, że większość potrzebnej diagnostyki ma już pani za sobą. Jeśli ma pani zmiany w kręgosłupie szyjnym to warto to skontrolować. Co do dolegliwości ze strony gardła to po wykluczeniu infekcji warto wziąć jednak pod uwagę możliwe tło psychogenne i udać się do lekarza psychiatry. Proszę jednak nie zaniedbywać odpowiednich kontroli i w razie nasilenia dolegliwości udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia zakażenia górnych dróg oddechowych.