Co może oznaczać uderzenie ciśnienia?

Witam serdecznie Chciałbym prosić o udzielenie informacji. Z góry dziękuje za pomoc :) Pod koniec zeszłego roku miałem coś w rodzaju ataku. Zaczęło się od uderzenia ciśnienia do głowy. Czułem że podnosi mi się ciśnienie i jednocześnie czułem się coraz słabszy. Serce pracowało ciężko i mocno. Oddech również był płytki i ciężki. Przez następne kilka dni nie mogłem utrzymać pozycji siedzącej, w obu bokach, szczególnie lewym czułem silny ból. Lekarz stwierdził że to kręgosłup. Miałem RTG klatki piersiowej i odcinka lędźwiowego oraz USG jamy brzusznej. Rozpoznanie: rotacja kręgów lędźwiowych w str. prawą, pogłębienie fizjologicznej lordozy. Niespojenie łuku kręgu L5. Od tego czasu między lewym bokiem a brzuchem czuję mimowolnie napięte mięśnie, pulsujący kujący ból a kiedy dolegliwość się nasila podnosi mi się ciśnienie a bok bardzo mocno się nagrzewa. Z mojej perspektywy wygląda to tak jakby kręgosłup uciskał naczynia krwionośne. Zaznaczam że problemem nie jest sam ból tylko anomalie związane z przepływem krwi. Dbam jak mogę o kręgosłup ale nic to nie daję. Jakie badania mogę wykonać żeby dokładnie zdiagnozować problem ? Myślałem o rezonansie albo tomografii. Do jakiego specjalisty powinienem się zwrócić ? Oprócz fizjoterapeuty. Czy poza ewentualnym zabiegiem i rehabilitacją mogę zrobić coś jeszcze ?

Zaczęłabym diagnostykę problemu od konsultacji z ortopedą, następnie można będzie skorzystać z pomocy rehabilitanta. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.