Co może oznaczać USG węzłów chłonnych 37-latka?
O to wyniki moich badań i prosił bym o rozpatrzenie ich interpretacje : Badanie USG: Po stronie lewej w okolicy bocznej szyji widoczne pogrubienie tkankowe z obecnoscia co najmniej czterech węzłów chłonnych w jego obrębie hypoechogenny, okrągłych wielkości do ok 12mm-o wzmożonym ale prawidlowym unaczynieniu.podobne węzły w lewej okolicy nadobojczykowej wielkość do ok 12 mm nie łączące się w pakiety, hypoechogenny.wezly niejednoznaczne z powodu ich krąglego kształtu są niepokojące ale nie łączą się w pakiety i są na tle nacieku zapalnego co może odpowiadać ich tle zapalnym, odczynowemu.prawa okolica nadobojczykowa wolna. Do ew.rozwazenia pobranie węzła do badania hist-pat. Prosił bym o ocenę tych wyników

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik badania sugeruje, że powiększone węzły chłonne nie są spowodowane zmianą nowotworową, ale są efektem stanu zapalnego. W celu uzyskania 100% pewności można wykonać biopsję węzła. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!