Co może oznaczać utrata widzenia na jedno oko?

żona nagle przestała widzieć na prawe oko, lekarz stwierdził wylew pod żółtą plamką w klinice podano jej Avastin SF6 czy przywróci to widoczność nadmieniam że żona jest chora na cukrzycę typu 2

Witam,
wylew do plamki z powodu AMD wysiękowego to jest bardzo poważna sprawa. Właściwie można mówić że to jest przegrane oko.

Ja kilka lat temu leczyłam to AVASTIN i SF6 ale w mojej ocenie nie daje to dobrych wyników. Wylew się wchłonie ale raczej z widzeniem bardzo slabo.

Dużo lepsze wyniki uzyskuje się podająć pod plamkę aktywator plazminogenu który rozpuszcza skrzep. W tym celu trzeba oko zoperować. Najlepiej jak to jest w miarę szybko od wylewu.

W Polsce w takiej operacji ma doświadczenie tylko kilka ośrodków.