Co może oznaczać wynik badania krwi i czy to ciąża?

11 dni od ostatniego stosunku- 6 dni po terminie okresu. jeden test paskowy: niby pojawiła się bardzo jasna druga kreska, ale po jakimś czasie zniknęła drugi test strumieniowy- druga kreska pojawiła się po kilku godzinach. test z krwi <0.100. czyli teoretycznie ciąży nie ma- a nadal brak okresu. a nigdy az takich spóźnień nie miałam. co to może oznaczać? że jednak jest ta ciąża a za wcześnie zrobione badania? no ale test z krwi?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani udać się na kontrolę do lekarza ginekologa. Poza ciążą istnieje wiele przyczyn braku miesiączki (hiperprolaktynemia, przedwczesna menopauza), które powinien różnicować właśnie lekarz ginekolog.