Co może oznaczać wynik badania moczu u 18-latki?

Otrzymałam właśnie wyniki badań moczu i miała bym prośbę aby zinterpretować je. Zostałam skierowana na badania z powodu podejrzenia problemów z nerkami, ponieważ strasznie noli mnie prawa nerka. Jutro czeka mnie jeszcze usg jamy brzusznej. Badania ogólne moczu: Barwa:jasno żółta; przejrzystość:zupełna; pH:7,0; białko: nieobecne; glukoza:nieobecna; bilirubina:w normie; ciała ketonowe: nieobecne; leukocyty: nieobecne; krew: nieobecna; nabłonki płaskie: liczne wpw; leukocyty liczba:0-2wpw; fosforany bezpostaciowe: do liczne wpw.

Lek. Paweł Szadkowski

Określenie 'liczne nabłonki płaskie wpw' wskazuje na nieprawidłowość i najczęściej sugeruje istniejący stan zapalny w organizmie, np. zakażenie dróg moczowych, które mogło przebiegać bezobjawowo. Podwyższony wynik może wskazywać na zapalenie pęcherza - kiedy zaczyna się zapalenie, reakcją obronną organizmu jest złuszczanie się komórek nabłonka.
'Liczne fosforany w moczu' są czasem związane z nadmierną podażą fosforanów w diecie. Niekiedy świadczy o kamicy nerkowej (fosforanowej) lub infekcji dróg moczowych.
Pozostałe wyniki są w normie.