Co może oznaczać wynik badania obrazowego kręgosłupa lędźwiowego?

Wynik badania kr.lędźwiowego AP bok cechy umiarkowanego stopnia niestabilności pogranicza lędźw.-krzyżowego z przemieszczeniem linii statycznego ciążenia do przodu. Zwężenie przestrzeni m/k L5/S1 z towarzyszącą osteofitozą przedno-bocznych krawędzi tych trzonów oraz sklerotyczną przebudową blaszek granicznych przyległych kręgów do zwężonego krążka m/k. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych od L-3S1.Kolizja wyrostków kolczystych kręgów L3-S1.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano zmiany zwyrodnieniowe, wskazana kontrola w poradni Rehabilitacyjnej oraz ortopedycznej lub neurologicznej.