Co może oznaczać wynik badania po jodowaniu tarczycy?

Witam, jestem półtorej miesiąca po jodowaniu tarczycy i nadal mam nadczynność tarczycy. Czy to oznacza że jod nie zadziałał? Tarczyca na szyi znacznie zmalała, mimo to wynik tsh 0,005. Jestem załamana.

Lek. Paweł Szadkowski

Eutyrozę uzyskuje się w ciągu 6 tyg. do 6 miesięcy od podania I131, część chorych wymaga w tym czasie kontynuacji leczenia przeciwtarczycowego. Utrzymywanie się nadczynności tarczycy po 6 mieś. lub jej nawrót stanowi wskazanie do powtórnego leczenia. ostateczna ocena skuteczności leczenia jest dokonywana po roku.