Co może oznaczać wynik badania tarczycy u 27-latki?
Dzień dobry, ostatnio miałam wykonywane USG tarczycy. Na USG nie widać żadnych guzków. Jednak doktor stwierdziła, że mam stanowczo za małą tarczycę. Prawy płat: 16x12x43 mm, lewy: 113x15x41 mm. Oba o jednorodnej echostrukturze. Cieśnina grubości 3 mm. TSH w normie 3.15. Co dalej robić? Czy powinnam się niepokoić?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
No cóż... Taka pani uroda - nic na to się nie poradzi. A póki wyniki badań hormonalnych są w normie, to nie ma się czego obawiać, tylko pozostawać pod regularną kontrolą endokrynologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.