Co może oznaczać wynik cytologii 20-latki?

Witam, właśnie odebrałam wyniki cytologii, w ogolenej charakterystyce rozmazu mam napisane: "Inne zmiany nienowotworowe; zmiany odczynowe związane z : zapaleniem i/lub typową regeneracją" natomiast w uwagach : "Komórki metaplastyczne. Liczne leukocyty" Czy to oznacza, ze cos jest nie tak czy jestem zdrowa? Czy mogę spokojnie używać antykoncepcji w postaci krążków dopochwowych?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne leczenie przeciwzapalne i powtórne badanie cytologiczne aby ocenić efekt leczenia.