Co może oznaczać wynik rezonansu magnetycznego jamy brzusznej?

Co może oznaczac wynik rezonansu jamy brzusznej Obwodowo w segmencie 8 wątroby zmiana średnicy 7 mm bez restrykcji dyfuzji z cechami intensywnego wzmocnienia kontrastowego w fazie tętniczej ulegająca stopniowemu wash out. Wnioski wykluczono naczyniaka

Zmiana w wątrobie jest bardzo mała i raczej nie budzi niepokoju, zmiana zapewne jest typu łagodnego, wykluczono naczyniaka, więc być może to jakiś gruczolak. Wynik najlepiej skonsultować z lekarzem, który dał skierowanie na to badanie. Można także skonsultować go z hepatologiem.