Co może oznaczać wynik USG piersi u 32-latki?

witam mam 32 lata jestem obciążona wywiadem rodzinnym (rak sutka i jajnika). dzisiaj wykonalam usg piersi z ktorego wynika ->w piersi prawej na godz 10 obszar o nieco obnizonej echogenicznosci z cieniem akustycznem-9mm. Przewody mlekowe nieposzerzone do 1,6mm.w dolach pachowych widoczne poj. wezly chlonne do 8mm. poza tym bez cech struktur heterogennych. Birads 3. Dodam ze badanie wykonywalam pare dni przed miesiaczka...czy oprocz koniecnosci kontroli mam powody do obaw

BI-RADS 3 oznacza obecność w piersi zmiany o charakterze najprawdopodobniej łagodnym (ryzyko, że zmiana może być złośliwa wynosi poniżej 2%, więc jest bardzo niskie). Oznaczenie to wskazuje jednak na konieczność obserwacji zmiany lub dalszej diagnostyki (np. badanie rezonansu magnetycznego). Jest to szczególnie ważne, jeśli w najbliższej rodzinie zdarzały się choroby nowotworowe.