Co może oznaczać wysoki poziom OB u 35-latki?

Witam serdecznie mam pytanie czy wysokie ob 35 to coś poważnego? Robie juz od paru miesiecy badania i ob zawsze mi wychodzi albo 23 albo 35 dodatkowo robie crp gdzie zawsze jest w normie,tak samo jak morfologia,wczesniej leczylam lekką anemie bralam żelazo i wit.b12 w zasrzykach ale ob i tak wciąż jest wysokie.

Lek. Paweł Szadkowski

Samo podwyższone OB, w sytuacji, w której wszystkie inne wyniki są w normie, najpewniej nie stanowi powodu do niepokoju. Sama niedokrwistość może powodować wzrost OB, ale też choroby układowe tkanki łącznej, urazy, zakażenia, zaburzenia czynności tarczycy i wiele innych.