Co może oznaczać wysoki wynik badania na cytomegalowirus?

Witam, co może oznaczać wysoki wynik badania na cytomegalowirus ? Jak odczytać takie wyniki ? Do wizyty lekarskiej zostało trochę czasu a ja się obawiam czy takie wyniki mogą mieć zły wpływ na rozwój dziecka. IgG - wynik >500 :norma <0,5 niereaktywny, ≥ 0,5-<1,0 niejednoznaczny, ≥ 1,0 reaktywny. IgM - wynik 1,290 :norma <0,7 niereaktywny, 0,7<1,0 niejednoznaczny, ≥ 1,0 reaktywny.

A co się dzieje z dzieckiem jakie wiek?? Czemu cmv był badany? Jest dodatni w 70 procent populacji ludzkiej zakażenie przeważająco przebiega bez istotnych objawów. ....