Co może oznaczać wysokie ciśnienie i kołatanie serca?

Dzień dobry. Od momentu gdy zmierzyłam sobie ciśnienie i okazało się że jest podwyższone zaczęłam się bardzo stresować, nie mogłam przez to spać i zaczelam odczuwać bicie serca w klatce piersiowej. Też stres towarzyszył mi ponad tydzień przed każdym mierzeniem w domu, trwało to ponad tydzień. Teraz już się trochę uspokoiłam, ale i tak kiedy obudzę się rano to ciężko mi zasnąć bo cały czas czuję jak "bije mi serce". Czy jest jakiś sposób jak sobie z tym poradzić? Od tygodnia biorę bibloc 5mg, ale na to akurat nie pomaga. Mogę powiedzieć, że zanim zaczęłam mierzyć ciśnienie i się stresowac przy tym to w ogóle tego nie odczuwałam. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

zalecana jest psychoterapia w paradygmacie poznawczo - behawioralnym jako metoda leczenia problemu, proszę rozważyć taką formę pomocy.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.:696450393

Witam Panią,
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często też towarzyszą zaburzeniom nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
podwyższone ciśnienie, ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca,
kołatanie serca i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem,
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska Pani
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl