Co może oznaczać wysypka na rękach, ból głowy i mdłości?

Dziś rano zauwązylem wysypke na rekach. Oprocz tego mam bol glowy i mdlosci. Czy to cos powaznego?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana objawy są dość mało charakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na ich podstawie postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Warto także podkreślić, że każdy z tych objawów może mieć charakter izolowany (wysypka-alergia, ból głowy-nadciśnienie, mdłości-błąd żywieniowy) jak też i łącznie mogą być skutkiem jednej patologii (np. infekcja przewodu pokarmowego). W celu określenia konkretnej diagnozy/przyczyny proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana (w tym oceni wysypkę) oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe, co umożliwi wdrożenie właściwego postępowania.