Co może oznaczać wysypka po ćwiczeniach fizycznych?

Witam, od około półtora roku zauważam, że po wysiłku fizycznym dostaję wysypki. Czy to w trakcie ćwiczenia na WF, czy prostych ćwiczeń w domu. Jest to uciążliwe - wszędzie swędzi. Nie zauważyłem występowania wysypki przy innych czynnościach(?) - mam na myśli po jakimś posiłku itp. Przed chwilą skończyłem szybki 10 minutowy trening, po którym nawet nie jestem zmęczony a tu wysypka. Pojawia się ona ZAWSZE, najpierw na zgięciu na rękach potem już ogarnia prawie całe ciało. Jestem alergikiem, od 11 lat leczę się u alergologa, ale chodzę dwa-trzy razy do roku i za każdym razem zapominam się o to zapytać. Uczulenie na głównie na kurz, roztocza i pylące trawy. Ale nie mam pojęcia jak to się ma do tego, że tylko po ćwiczeniach dostaję wysypki? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy powodowane wzrostem temperatury ciała np. po wysiłku fizycznym lub biernym ogrzaniu ciała, które pojawiają się po 2–20 min od wysiłku mogą świadczyć o pokrzywce cholinergicznej. Lekarzem z którym powinien pan to omówić jest właśnie lekarz alergolog.