Co może oznaczać wzdęcie i ból brzucha?

Witam. Mam 30 lat. Od jakiś 3 miesięcy mój brzuch znacznie urósł u jakby podniósł się do góry od strony podbrzusza. W tym rejonie jest rów idź twarzy. Robiłam 5 testów gazowych i wyszły ujemne. Natomiast bardzo często zwłaszcza wieczorem jak już leżę brzuch mi się napina, słychać bulgotanie, coś się przelewa i powstają gazy. Czuje się cały czas wzdeta. Natomiast wczoraj w nocy obudził mnie klujacy ból o średnim nasileniu w podbrzusza, który trwał około 10 sekund. Robiłam morfologia i próby wątrobie w których nic nie wykazało. Bardzo proszę o poradę. Czy ciąża jest również możliwa? Wspolzylam około 4 miesiące temu.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wykonać test ciążowy, a w razie dodatniego wyniku również badanie b-HCG z krwi, które rozwieje wątpliwości dotyczące tego, czy jest Pani w ciąży. Pozdrawiam!