Co może oznaczać wzdęty brzuch i uczucie ciężkości po zjedzeniu stałych pokarmów?

Witam, zauważyłam, że mam non stop wzdęty brzuch i uczucie ciężkości po jedzeniu stałych pokarmów. Gdy po operacji musiałam jeść płynne jedzenie przez dwa tygodnie, to mój brzuch wyglądał i czuł się o wiele lepiej. Natomiast gdy znów zaczęłam jeść stałe pokarmy, to problem wrócił. Odżywiam się bardzo zdrowo, piję tylko wodę i herbaty ziołowe, mam wystarczającą ilość błonnika w diecie. Nie wiem w czym problem. Badania na krew utajoną w kale i na pasożyty robiłam i wszystko w porządku. Całe życie myślałam, że po prostu taka moja uroda z tym wzdętym brzuchem, ale dopiero jak przeszłam na dwa tygodnie płynnej diety, to zobaczyłam, że taki problem występuje u mnie jedynie podczas spożywania pokarmów stałych.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jaka to była operacja? Radziłbym wykonanie USG brzucha oraz skonsultowanie się z gastroenterologiem. Pozdrawiam.