Co może oznaczać zgrubienie w okolicy pępka?

Mam jakieś zgrubienie na lewo od pępka. Jest to jakby rurka o średnicy ok 2 cm.Zrobiłam usg i kolonoskopię i nic nie wykazały. Mnie to wcale nie boli, ale jak lekarz przed kolonoskopią mnie badał to mnie kuło i bolało. Nie wiem co to może być i lekarz też nie odpowiedział na to pytanie. Czy może mi Pan powiedzieć jakie są możliwości? Puki co chodziłam do lekarza rodzinnego, czy powinnam pójść do chirurga?

Witam! Trudno powiedzieć jaki charakter ma zgrubienie o którym Pani pisze bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Może być to przepuklina, niegroźny włókniak czy tłuszczak. Myślę że w tej sytuacji warto udać się do chirurga, który dokładnie obejrzy zmianę.