Co może oznaczać zmęczenie i niskie ciśnienie?

Witam, mam 26 lat jestem kobieta. Od kilku msc jestem zmęczona,nie mam siły na nic,mam problemy z koncentracją,pamięcią,uderzenia gorąca,kołatanie serca,zaburzenia równowagi też się zdarzają. Miewam stany podgorączkowe np 37,3.nie są na pewno związane z owulacją.  Dokucza mi także niskie ciśnienie krwi 85/47 p.68 72/33 p.64 73/30 p.60( godz 24 i bardzo źle się czułam,nudności,pulsowanie w głowie bez bólu,uderzenia gorąca) to są najniższe wartości odkąd zaczęłam zapisywać wyniki msc temu. Wyższe wartości to 104/58 p.81 111/68 p.84 93/60 p.77 Używam ciśnieniomierza naramiennego automatycznego. Lekarz rodzinny na ciśnienie przepisał G...2razy dziennie ale te tabletki mi nie pomagają. Ekg dobre. Zrobiłam morfologię krwi i wyszła lekka niedokrwistość,dostałam żelazo i witaminy. Powtórna morfologia robiona 17,09 się polepszyła ale jeszcze przez 2msc mam przyjmować T.. raz dziennie, a ja się nadal źle czuje, jestem słaba i tak mi dziwnie w głowie,tak jakby miało się kręcić ale nie kręci, nie potrafię tego wytłumaczyć. Czuję się tak jak przy chorobie lokomocyjnej. W tamtym roku miałam zapalenie ucha środkowego i nie wyleczyłam go dobrze,nie boli mnie to ucho ale je czułam. Laryngolog przepisał L...raz dziennie przez 28 dni no i jest lepiej,w tym tyg idę na kontrolę.2 msc temu rzuciłam palenie ale wcale lepiej się nie czuję. Czy z niskim ciśnieniem coś się wiąże (choćby śmierć)? Skąd może się brać złe samopoczucie? Czy hormony biorą w tym udział,bo od bardzo długiego czasu nie mam ochoty na sex? Jestem mężatką ponad 3 lata temu ur bliźniaczki. Lekarz rodzinny z tym niskim ciśnieniem nic robi,dopóki nie będę mdleć. Mroczki przed oczami czasami mam, a najgorzej jak się schylę a później wstaję wtedy opadam z sił, robi mi się słabo. Czy może mam się poradzić innego lekarza? Proszę o poradę, dziękuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pierwszej kolejności w poszukiwaniu przyczyn Pani zaburzeń, wykonałbym takie przesiewowe badania, jak: elektrolity, TSH, EKG, glukozę na czczo. Wśród zaburzeń hormonalnych, prócz niedoczynności tarczycy, hipotonię może również powodować niedoczynność kory nadnerczy. Pierwszym badaniem w takim przypadku jest oznaczenie poziomu kortyzolu w surowicy oraz 17-OHKS w moczu dobowym.

W celu poszerzenia diagnostyki kardiologicznej, warto założyć HOLTER ciśnieniowy (badanie w ramach szpitala). Warto również zmierzyć ciśnienie na obu kończynach i porównać wartości.

Serdecznie pozdrawiam!