Co może oznaczać zmiana w płacie prawym wątroby?

W płacie prawym wątroby w sąsiedztwie pęcheżyka żółciowego uwidoczniona niejednorodna normo-hipoechogeniczna kra zmiana o wymiarach 25×22×21mm o naczynieniu głównie obwodowym: co to może oznaczać? W płacie lewym zwapnienie o średnicy 8mm co to wszystko razem może oznaczać? Wątroba niepowiększona

To raczej jakieś zmiany łagodne, może tylko miejscowa przebudowa tkanki tłuszczowej w miąższu wątroby, może jakiś miejscowy przerost guzkowy miąższu wątroby. Zwapnienie to zazwyczaj tylko miejscowe zwyrodnienie związane z nadmiernym odkładaniem się wapnia w naczyniach drobnych wątroby. Aby skonkretyzować dokładnie czym są te zmiany w wątrobie trzeba by rozważyć wykonanie rezonansu magnetycznego wątroby.