Co może oznaczać zwiotczenie penisa?

Witam.Nie uprawiałem jeszcze stosunku z kobietą. Od 3 tygodni ćwiczę miesnie Kegla i na poczatku uzyskiwałem wieksze podniecenie podczas masturbacji . Jednak w ostanim tygodniu moj penis stal sie wiotki. Czym to jest spowodowane ?? Czy oznacza to ze masturbacja nie wywołuje u mnie takiego podniecenia

Dzień dobry,

Mówiąc wprost - masturbacja jest zastępczym sposobem obniżania napięcia seksualnego w przypadku braku partnera/ki, z którym/ą można uprawiać seks. Z tego powodu przyjmuje się, że podejmowanie praktyk masturbacyjnych z powodu zwiększonego napięcia seksualnego mieści się w granicach normy.
Pan natomiast opisuje sytuację "wiotkiego penisa" czyli sytuację, w której prawdopodobnie nie czuje Pan podniecenia i konieczności jego obniżenia. W tej sytuacji masturbacja nie ma żadnego uzasadnienia, wręcz przeciwnie - podejmowanie jej w sytuacji braku podniecenia i napięcia seksualnego wskazywałoby na inne potencjalne jej przyczyny - najczęściej bywa to napięcie nerwowe.
Odpowiadając na ostatnie Pana pytanie: Masturbacja zasadniczo nie wywołuje podniecenia, a jest raczej odwrotnie - to podniecenie wywołuje zwykle masturbację. Jeżeli u Pana jest inaczej, można przypuszczać, że masturbacja staje się dla Pana atrakcyjna sama w sobie, co uznaje się już za nieprawidłowość. Aby jednak nadmiarowo Pana nie niepokoić mało uprawnionymi hipotezami, sugerowałbym konsultację seksuologiczną, podczas której mógłby przyjrzeć się własnym seksualnym i nieseksualnym motywom podejmowania masturbacji.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl