Co może powodować ból ucha promieniujący na ucho?

Obudziłam się z bólem gardła promieniującym do ucha.Pogarszało się wraz z upływem czasu,wieczorem byłam na pogotowiu gdzie lekarz przepisał mi Macromax na 5 dni. Następnego dnia gdy temp.39 st. nie ustępowała wróciłam i drugi lekarz zdiagnozował anginę i przepisał Ramoclav do wzięcia po 5 dniach 'jeśli nie będzie poprawy po Macromaxie'. Wczoraj wieczorem wzięłam 3 dawkę tego antybiotyku, gardło nie daje mi normalnie żyć, bardzo proszę o odpowiedź czy mogę to już odstawić i zacząć brać Ramoclav?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli dolegliwości nadal się utrzymują to konieczna ponowna wizyta u lekarza