Co może powodować brak snu u 14-miesięcznych bliźniaków?

Dobry wieczór! Mam pytanie dotyczące snu moich 14-miesięcznych bliźniaków. Dzieci w ciągu dnia śpią 2 razy, czas jest bardzo różny od 0,5 do 2 godzin. Jedzą też bardzo ładnie: 3 razy dziennie kaszkę lub mleko, potrawę z mięska, owoce, danonki i piją wodę. Kolacja też jest pożywna (170 ml kaszki), a mimo to mają pobudki w nocy. Pięknie przesypiały noce jak miały 4 i 5 miesięcy, niestety potem zaczęły się budzić. Braliśmy je z mężem do swojego łóżka i zwykle pomagało, ale ostatnio nawet z nami nie śpią. Bardzo się wiercą i kwękają. Dajemy im wodę do picia, choć nie zawsze ją wypiją, nie sądzę więc, że są głodne. Myśleliśmy, że to ząbki, ale czy to może się tak długo utrzymywać? Córcia ma 8, a syn 7 zębów. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Dzieci różnie realizują potrzebę snu - w zależności od indywidualnych potrzeb, stąd zapewne nocne pobudki lub "kręcenie się". Na trudności w zasypianiu może mieć wpływ również temperatura w pomieszczeniu, za niska i za wysoka wilgotność pomieszczenia - warto sprawdzić, czy w pokoju nie jest zbyt ciepło i sucho.

Jeśli w przyszłości chcielibyście nauczyć dzieci spania w łóżeczku i więcej dowiedzieć się o potrzebach snu swoich pociech, to proponuję skontaktować się z psychologiem dziecięcym, który zaproponuje najwłaściwsze sposoby postępowania w takich sytuacjach oraz pozwoli zrozumieć zachowanie dzieci w najbliższych miesiącach.

Pozdrawiam!