Co może powodować dolegliwości bólowe w moim przypadku?

WITAM....CZY COŚ Z TEGO OPISU MOŻE POWODOWAĆ DOLEGLIWOŚĆI BÓLOWE ?Kręgosłup piersiowy o pogłębionej fizjologicznie kyfozie.Trzony kręgów Th7-Th12 o nierównych blaszkach granicznych,z drobnymi zagłębieniami w ichobrębie o cechach guzków Schomorla.Trzony kręgów Th7,Th10-11 o obniżonej wysokości w przedniej części.W przedniej części trzonu kręgu Th6 oraz tylnej Th9 ogniska o wysokiej w obrazach T1 iT2-zależnych,wielkości odpowiednio 11x8mm i 18x14mm o cechach naczyniaków.Ponadto w trzonach kręgów Th1,Th8 i Th10-12 roasiane drobne ogniska o podobnej intesywności sygnału,wielkości do 5 mm.Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów pod postacią osterofitów na przednich krawędziach.Krążki międzykręgowe o zwyrodnieniowo obniżonej intensywności sygnału(szczególnie krążki od poziomu Th4-Th12) Krążki międzykręgowe od poziomu Th5 do Th11(szczególnie Th9-10,Th10-11)o obniżonej wysokości .Na poziomie Th7-Th8 centralno - prawoboczna protuzja krążka międzykręgowego ,wpuklająca się na głębokość 2mm do światła kanału kręgowego,powodująca ucisk na worek oraz modelowanie prawego korzenia nerwowego wewnątrzkanałowo.Na poziomie Th8-9 centralna protuzja powodująca ucisk na worek oponowy.Na poziomie Th11-12 nieduża,centralno-prawoboczna protuzja modelująca worek oponowy. WNIOSKI Stan po przebytej chorobie Scheuermanna.Wielopoziomowe zmiaany zwyrodnieniowe

Czy podany opis MRI kręgosłupa dotyczy 13-latka ????
Raczej mało prawdopodobne
Opis to za mało Konieczna pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, stan ogólny i bad neurol, obciążenia chorobowe. Ocena pamięci, sprawności . Jakie dolegliwości bólowe ????
Wyniki badań do interpretacji klinicznej
Opis MRI : " CZY COŚ Z TEGO OPISU MOŻE POWODOWAĆ DOLEGLIWOŚĆI BÓLOWE ?Kręgosłup piersiowy o pogłębionej fizjologicznie kyfozie.Trzony kręgów Th7-Th12 o nierównych blaszkach granicznych,z drobnymi zagłębieniami w ichobrębie o cechach guzków Schomorla.Trzony kręgów Th7,Th10-11 o obniżonej wysokości w przedniej części.W przedniej części trzonu kręgu Th6 oraz tylnej Th9 ogniska o wysokiej w obrazach T1 iT2-zależnych,wielkości odpowiednio 11x8mm i 18x14mm o cechach naczyniaków.Ponadto w trzonach kręgów Th1,Th8 i Th10-12 roasiane drobne ogniska o podobnej intesywności sygnału,wielkości do 5 mm.Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów pod postacią osteofitów na przednich krawędziach. Krążki międzykręgowe o zwyrodnieniowo obniżonej intensywności sygnału (szczególnie krążki od poziomu Th4-Th12) Krążki międzykręgowe od poziomu Th5 do Th11(szczególnie Th9-10,Th10-11)o obniżonej wysokości .Na poziomie Th7-Th8 centralno - prawoboczna protruzja krążka międzykręgowego ,wpuklająca się na głębokość 2mm do światła kanału kręgowego,powodująca ucisk na worek oraz modelowanie prawego korzenia nerwowego wewnątrz kanałowo. Na poziomie Th8-9 centralna protruzja powodująca ucisk na worek oponowy. Na poziomie Th11-12 nieduża,centralno-prawoboczna protruzja modelująca worek oponowy. WNIOSKI Stan po przebytej chorobie Scheuermanna. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe
Młody wiek, ? Jakie niepokojące objawy ??
Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację neurologiczną