Co może powodować kaszel z wymiotami u osoby z depresją?

Mojego męża od lat męczy kaszel, po wielu badaniach odkryto, że przyczyną jest kręgosłup, uczęszcza więc do fizjoterapeutów aby "odblokować wszystko". Od kilku dni bolała go głowa, raz przez kaszel zwymiotował. Wczoraj gorączka. Ma niskie ciśnienie i wysokie tętno.Ma dużo na głowie, stres, praca. Kilka lat temu depresja. Lekarka dzisiaj poradziła wizytę u ortopedy, leki od psychoterapeuty oraz podejrzenie guzów na tarczycy. Proszę o Państwa opinie do kogo się kierować, co to może być? Dziękuję

Witam, niestety na podstawie opisu z zasady nie stawiamy diagnozy, zresztę w tym przypadku za mało jest danych pochodzących ze szczegółowych badań.
Co mnie dziwi to fakt, że psychoterapeuta przepisuje leki
bowiem psychoterapeuci leczę niefarmakologicznie i nie mają takich uprawnień.
Podjęłbym następujęce działania :
1.specjalistyczna terapia antystresowa, pomiar poziomu stresu. ( W tym celu mąż musiałby przejechać do mnie do Warszawy)
2. Wizyta u Pulmunologa
3. Badania tarczycy i morfologia

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Tak, jak sama Pani napisała, a ja powtarzam za Panią, że przyczyną opisanych przez Panią symptomów u Pani Męża może być przewlekający się stres i "dużo na głowie".

Zachęcam Pani Męża do zatrzymania się, bo organizm najwyraźniej tego potrzebuje...

Sugeruję również podjęcie istotnej suplementacji: magnez, wit. D 3, wit. B 1, wit. B 2, wit. B 6, kwas foliowy (w porozumieniu z lekarzem).

Z przesłaniem tylko dobrostanu dla Pani i Męża,
Irena Mielnik-Madej