Co może powodować kłucie w klatce piersiowej?

Co może być powodem kłucia w klatce piersiowej?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ból w klatce piersiowej jest bardzo niespecyficznym objawem, mogącym charakteryzować wiele chorób, zarówno ostrych i niebezpiecznych, jak i mających charakter przewlekły. Podejrzewać można zarówno dolegliwości ze strony serca, aorty, płuc, przełyku, jak i ze strony żołądka, pęcherzyka żółciowego i nerwobóle pochodzące ze ściany klatki piersiowej. Bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można jednak ustalić przyczyny dolegliwości i zaproponować leczenia / badań obrazowych. Sugeruję skontaktować się z lekarzem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz EKG serca. Ból może pochodzić od serca, płuc lub nerwów miedzyżebrowych.