Co może powodować ponownie zebranie się w kolanie płynu?

Witam serdecznie. Kieruję pytanie odnośnie kolana. 2 miesiące temu miałem ściągnięty płyn oraz zastosowane leki przeciw zapalne. Obecnie znowu odczuwam ten sam moment, mianowicie pojawienie się płynu w lewym kolanie. Muszę czekać cały weekend na wizytę (a podkreślam) że dzieje mi się to od ok. 3-4 dni. Ponieważ nigdzie nie ma specjalisty, który mógłby mnie przyjąć nawet prywatnie. Jaka może być przyczyna ponownego zebrania się płynu? Czy mogę się czegoś obawiać?

Przyczyn wysięków w stawie kolanowym może być wiele np choroby chrząstki , uszkodzenia łąkotki , choroba zwyrodnieniowa , choroby reumatyczne.
Do określenia dokładnej przyczyny wymagane jest badanie ortopedyczne uzupełnione często o dodatkowe badania obrazowe i laboratoryjne.
Sugeruje pilną konsultacje u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch