Co może powodować powiększenie węzła chłonnego na szyi?

Witam, od miesiąca mam powiększony węzeł chłonny na szyi, bolesny głównie przy dotyku, dość duży. Do tego ból stawów czasem tak silny że uniemożliwia chodzenie. Na prawej nodze mam też zakrzep podskórny żył powierzchniowych. Lekarz rodzinny twierdzi że to osłabienie, bo jestem mamą karmiącą... zlecił morfologię i crp, wyniki w normie. Niestety jego diagnoza mnie nie przekonuje... Co to może być i gdzie się udać, do jakiego specjalisty?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać usg węzła aby ocenić morfologię węzła a jakiś ból gardła infekcja?