Co może powodować problemy z erekcją po usunięciu torbieli z jądra?

Witam, w wieku 17 lat miałem usuwaną torbiel z prawego jądra. Od 9 do 15 r.ż. masturbowałem się przyciskając penisa bez erekcji do podłogi, zauważałem potem na nim czerwone plamki ale ignorowałem je i znikały. Mam też żylaki na obu jądrach. Natomiast od nieco ponad roku uprawiam sex z partnerką (w prezerwatywie Durex Extra safe) i często nie mogę osiągnąć pełnej erekcji, powoduje to problemy z penetracja. Co może powodować zaniki erekcji, brak pełnej erekcji?

Usuwana torbiel oraz żylaki powrózka nasiennego nie powinny mieć wpływu na sprawność seksualną.
Proponuję wizytę u lekarza seksuologa. W Warszawie przyjmuje dr K.Bojar, Prosen, ul. Płocka.
Pozdrawiam. JW, Poznań. blog seksuologia.com