Co może powodować silne parcie na stolec i ból z lewej strony brzucha?

Co może powodować silne parcie na stolec i ból z lewej strony brzucha? Miałem eradykacje na helicobacter chociaż tak na prawde nie było stwierdzone i nie wiem czy mialem. Brałem IPP bo lekarz podejrzewał refluks, ale bolała mnie głowa i czułem jakby mi ukł pokarmowy wyhamował. Czułem się napompowany i miałem lekkie zaparcie. Obecnie mam śluz w stolcu, niewielkie ilości. Czuję silne parcie na stolec, które czasami się zmniejsza. Mdli mnie czasami. Czy to może być nerwica, czy coś poważniejszego?

Witam,
najpierw powinien Pan ponownie zgłosić się na badania stanu fizycznego do swojego lekarza.Jeśli objawy nie będą uzasadnienia w wynikach laboratoryjnych lekarz może skierować Pana do psychologa z podejrzeniem nerwicy.Polecam również kontakt ze specjalistą z psychoterapii,do którego mozna się udać w poradni zdrowia psychicznego lub prywatnie,gdzie popracuje pan nad emocjonalną stroną wspomnianych zahamowań i blokad.
Pozdrawiam serdecznie.