Co może powodować ślepy punkt w polu widzenia?

Witam. Co może powodować ślepy punkt w polu widzenia? Badania okulistyczne w porządku, zęby w pożadku, tomografia głowy też - jednak w samym środku widzenia prawego oka znajduje się stosunkowo duży ( zasłaniając około 30% obrazu) czarny punkt. Sytuacja trwa od około pół roku.Z góry dziekuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli okulistyczna przyczyna dolegliwości została wykluczona to warto udać się na badanie do specjalisty neurologa. Do poradni neurologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.